Sevgili Günkırılılar,

Bir demokrasi şöleniyle ve Günkırı halkının sıcacık güvenini alarak 31 Mart 2019 tarihinde görevimize başladık. Biz ekip ruhuna ve katılımcı demokrasiye inanıyoruz. “Ben Bilirim” değil, “Biz birlikte biliriz” anlayışını esas alarak, Günkırı cesur, kararlı, adaletli ve paylaşımcı bir şekilde yönetmek için yola çıktık. Bu yolda şeffaflık, hesap verebilirlik, karar alma süreçlerinde çoğulcu ve demokratik katılım, hizmetlerin yerindeliği, toplumsal refah ve mutluluğu sağlamak konusunda etkinlik ve yönetimler arası uyum bizim için her şeyin üzerinde olacaktır.

Önümüzdeki beş yıl içinde güzel beldemiz için yapacaklarımızı, henüz aday adaylığı dönemimizde projelendirmeye başlamıştık. Bugüne kadar hedeflerimizde herhangi bir sapma söz konusu olmadığı gibi, tecrübe ettiğimiz seçim döneminde önümüze yeni idealler ve ulaşılması gereken yeni hedefler de koyduk. Elbette nihai hedefimiz, Günkırı’yı güzel ve aydınlık bir geleceğe taşımak. Günkırı’yı gerçek anlamda güzel insanlarının daha refah, daha huzurlu ve çok daha mutlu bireyler olarak yaşayabilmelerini sağlamak.

Günkırı’mız için, Günkırı halkının yararına olacak her konuda uyum içinde olacağımız konusunda siz değerli halkımıza söz verdik. Hedefimizi ayrıştırmadan, kavga etmeden, barışçıl ve birleştirici bir biçimde Günkırı’nın sürdürülebilir kalkınmasını sağlamak, bu kalkınmayı gelişmiş ticari ve ekonomik hayatın yanı sıra, kültürel değerlerimizle taçlandırma temeli üzerine kuracağız. Belediyeciliğin bir ekip işi olduğunu biliyoruz. Biz yapacağımız her hizmeti ekibimizle ve Günkırı halkıyla birlikte hayata geçireceğiz. Alacağımız her kararda, sizlerin de söz sahibi olmasını sağlayacağız. Gücünü sermayeden ya da belirli gruplardan değil, sadece halktan alan bir belediye olacağız.

Heyecanlıyız çünkü size verdiğimiz sözleri yerine getirebileceğimizi biliyoruz. Gerçek başarının bu makamlara seçilmek değil, makamları hakkı ve layıkıyla temsil etmek olduğunun bilincindeyiz. Çevre, doğa ve insan odaklı sosyal belediyecilik anlayışımızla, hiçbir koşulda kenti ve kentli haklarını yok sayamayacağımızın sözünü veriyoruz.

İlhan Çetinsoy
Günkırı Belediye Başkanı